برای دریافت دوره ی رایگان الهگان زیبایی (مخصوص سالن های زیبایی) کلیک کنید

اولین بیزینس کوچ تخصصی سالن های زیبایی در ایران

اولین بیزینس کوچ تخصصی سالن های زیبایی در ایران
5/5 - (2 امتیاز)

اولین بیزینس کوچ تخصصی سالن زیبایی در ایران

 

احتمالا این روزها واژه بیزینس کوچینگ زیاد به گوشتان خورده است اما خیلی ها این سوال را می پرسند که بیزینس کوچینگ چیست؟ و استفاده از بیزینس کوچ چه کمکی به کسب و کار ما می کند؟

طبق تعریف سازمان جهانی کوچینگ ICF (International Coaching Federation) بیزینس کوچینگ فرایندی است که شما می توانید از طریق آن از وضعیت موجود، سریع تر به وضعیت مطلوب برسید. بیزینس کوچینگ مدل رهبری آینده و بروز ترین علم دنیا در زمینه ی کسب و کار می باشد. کوچ به شما کمک می کند تا وضعیت موجودتان را شناسایی کنید و وضعیت مطلوبتان را شفاف ترسیم کنید، کوچ به شما کمک می کند تا راه حل ها و استراتژی های لازم را از ذهن خود استخراج کنید و در نهایت با مشخص کردن شفاف هدفتان همیشه شما را در مسیر رسیدن به آن هدف متعهد نگه می دارد.

 

حقیقت این است که دیگر روش های سنتی برای پیشرفت سازمان ها مناسب نیستند کوچ به شما کمک میکند در دنیای امروز منعطف باشید و تغییرات لازم را در ذهنیت و عملکرد مدیریتی خود ایجاد کنید.

مرکز بیزینس کوچینگ آلفا که بنیان گذار آن مربی صابر اسکندری می باشد اولین و تنها مرکز تخصصی کوچینگ صنعت زیبایی در ایران است. این مرکز تا به حال به ده ها سالن زیبایی مشاوره داده که قصد داریم در این مقاله فرایندی که یک کوچ برای رساندن سالن های زیبایی از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب طی میکند را توضیح دهیم.

 

در این مقاله در می یابید :

  • مزایای استفاده از بیزینس کوچ در سالن های زیبایی چیست؟
  • مراحل کوچینگ سالن زیبایی به زبان ساده چگونه است و چه اقداماتی در آن صورت می گیرد؟

 

اولین بیزینس کوچ تخصصی سالن های زیبایی در ایران

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

بهترین دوره های بیزینس کوچینگ در ایران


مزایای استفاده از بیزینس کوچینگ

 

آمار مرکز بیزینس کوچینگ لندن نشان داده که نرخ بازگشت سرمایه در استفاده از بیزینس کوچینگ 700% می باشد. این یعنی اگر صاحب کسب و کاری 100 میلیون برای گرفتن کوچ هزینه کند 700 میلیون بازگشت سرمایه دارد.

طبق آمار فدراسیون جهانی کوچینگ ICF کسب و کارهایی که از خدمات کوچینگ استفاده کردند به نتایج بهتر و موثرتری رسیدند.

یکی از این نتایج افزایش 50% بهره وری بوده است، 60% هم افرادی که مدیریتشان مشکل داشته بهبود پیدا کرده و تا 70% عملکرد کاری شان بالا رفته است.

جالب است بدانید طبق آمار رسمی و معتبر فدراسیون جهانی کوچینگ، افرادی که از کوچینگ استفاده کرده اند تا 70% مهارت های ارتباطی شان در کار و خارج از کار بهبود پیدا کرده و تا 80% هم اعتماد به نفسشان بالا رفته.

آمارها نشان داده اند که کوچینگ می تواند ما را در زندگی شخصی و کسب و کار به سطح بالاتری ببرد. کوچینگ افراد و کسب و کارها را از خوب به عالی می رساند.

 

 

نظر بزرگان دنیا در مورد استفاده از کوچ :

کسب و کار ها برای موفق شدن قطعا نیاز به یک کوچ دارند (بیل گیتس)

اگر از یک کوچ در کسب و کارتان کمک بگیرید، احتمال موفقیت شما از 5% به 95% افزایش پیدا می کند. (کنت بلانچارت)

 

اولین بیزینس کوچ تخصصی سالن های زیبایی در ایران

 

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

دوره ی رایگان الهگان زیبایی (آرایشگر میلیونر) مخصوص سالن های زیبایی

 

 

 

مراحل کوچینگ سالن زیبایی چگونه است و چه اقداماتی در آن صورت می گیرد؟

 

قدم اول :

در قدم اول یک کوچ حرفه ای با پرسیدن سوالات قدرتمند به کوچی (مراجع) کمک می کند تا وضعیت موجود خود را به صورت شفاف شناسایی کند.

 

قدم دوم :

بعد از شناسایی وضعیت موجود بازهم کوچ با پرسیدن سوالات قدرتمند وضعیت مطلوب یا هدف مراجع را به صورت شفاف مشخص و ترسیم می کند.(در نظر داشته باشید که مراجع خودش هدفش را انتخاب می کند)

 

قدم سوم :

در این مرحله مراجع به کمک سوال های قدرتمند کوچ چالش های پیش و روی خود را شناسایی می کند و با ابزارهایی که کوچ به آن ها معرفی می کند برای حل آن ها برنامه ریزی می کند.

 

قدم چهارم :

در قدم چهارم کوچ با معرفی کلیدی ترین بخش های کسب و کار در صنعت زیبایی به مراجع کمک میکند یک نقشه ی راه عملی و یک برنامه اصولی برای هر بخش طراحی کند.

بخش هایی مانند برندسازی، بازاریابی، فروش، مدیریت مالی، منابع انسانی، محصول/ خدمات، رهبری که برای هر بخش ابزارهایی جهت برنامه ریزی اصولی سیستم سازی معرفی می شود. ناگفته نماند که این هفت بخش، به عنوان هفت سیستم بیزینس کوچینگ هم یاد می شود.

به طور کلی کوچینگ یک گفتگوی آگاهانه و روبه‌جلو برای توانمند کردن یک فرد یا گروه برای زیستن در بهترین حالت خود و رسیدن به نتایج فوق‌العاده در زندگی، حرفه و کسب‌وکار است. این کار کمکی است برای پر کردن فاصله‌ میان اکنون و جایی که مراجعه‌کننده میخواهد در آن قرار بگیرد.

 

کوچ‌ها درواقع برای مراجع نقش یک شریک را بازی می کنند و با برنامه ریزی اصولی،  مشخص کردن ضرب العجل برای کارهای برنامه ریزی شده و پیگری دقیق، مراجع را نسبت به مسیر موفقیت خود متعد و مسئولیت پذیر بار می آورد.

از این طریق  به کوچی ها برای طراحی و رسیدن به آنچه تمایل دارند دست پیدا کنند کمک کنند. از فواید کوچینگ می‌توان به ایجاد وضوح و شفافیت در سوق دادن مراجع به‌سوی اقدام و تسریع فرآیند پیشرفت اشاره کرد و برای او آگاهی و تمرکز به ارمغان می‌آورد.
کوچ‌ها مطابق فدراسیون بین‌المللی کوچینگ، افرادی هستند که مراجع خود را بهترین متخصص در زندگی و کار خود می‌دانند و بر این باورند که هر مراجعه‌کننده‌ای می‌تواند نوآور و کاردان زندگی و کسب و کار خودش باشد.

 

 

——————————————————–

این مقاله در مرکز بیزینس کوچینگ آلفا گردآوری شده است. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×