برای دریافت دوره ی رایگان الهگان زیبایی (مخصوص سالن های زیبایی) کلیک کنید

اهمیت دکوراسیون سالن های زیبایی

اهمیت دکوراسیون سالن زیبایی

اهمیت دکوراسیون سالن های زیبایی

دکوراسیون سالن زیبایی به دلیل این که مکانی برای زیبایی و شادابی است، تاثیر بسیار زیادی را در جذب مشتری دارد. به همین دلیل اگر می‌خواهید به تازگی آرایشگاهی را برای خود راه‌اندازی کنید، لازم است قبل از هرکاری برای طراحی دکوراسیون آرایشگاه با افراد متخصص مشورت کنید. مشتریان یک آرایشگاه به زیبایی خود اهمیت می‌دهند به همین دلیل نیز مسلماً دکوراسیون فضای آن نیز برای وی اهمیت زیادی دارد. 

 درادامه این مبحث بیشتر به اهمیت دکوراسیون سالن های زیبایی در جذب مشتری می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درادامه با ما همراه باشید.

اما قبل از هرچیز باید بدانید که کار دکوراسیون داخلی سالن زیبایی خود را حتما به یک فرد با سلیقه ، خلاق ، دارای ایده های زیاد و ماهر بسپارید. قبل از شروع کار به مشاهده و بررسی انواع دکورها بپردازید و سبک و مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

 

طراحی دکوراسیون مناسب برای سالن زیبایی

برای این که بتوانید مشتریان بیشتری را جذب سالن خود کنید، لازم است قبل از هرکاری طراحی‌های جدیدی را برای آرایشگاه خود درنظربگیرید. این طراحی می‌تواند تاثیربسیارزیادی را روی نظر مشتریان درباره سالن شما داشته باشد.

برای این که بتوانید یک دکوراسیون جذاب برای آرایشگاه بسازید، لازم است قبل ازهرکاری بهترین وسایل و تجهیزات مناسب را برای این کار انتخاب کنید. فاکتورهای بسیارزیادی در دکوراسیون آرایشگاه تاثیرگذار است که درادامه بیشتر درباره آن‌ها بحث خواهیم کرد.

 

اهمیت دکوراسیون سالن زیبایی

 

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

دوره ی رایگان آرایشگر میلیونر مخصوص سالن های زیبایی

 

 

 

5 عامل تاثیرپذیر در دکوراسیون سالن های زیبایی

1- انتخاب طراح متخصص

مهم است که تمیزی سالن، بهداشت، نظافت، اخلاق پرسنل، فضای سالن و کار حرفه ای برای مشتری ملاک است اما باید توجه داشته باشید که با یک دکور خوب و خیره کننده مشتری را قبل از شروع کار و همان بدو ورود برای خود نگه می دارید و عوامل دیگر مشتری را ترغیب به مراجعات بعدی در دفعات بعدی  می کند و حتی شما را به اطرافیان خود معرفی میکند.

همانطور که در اول مقاله بهش اشاره کردیم برای تصمیم گیری در مورد انتخاب  رنگ و دکوراسیون سالن زیبایی حتما از یک فرد متخصص کار بلد کمک بگیرید، تا نکات ضروری را از قلم نندازد و راهنمایی های لازم را انجام دهد و در آخر شما با توجه به سلیقه و خواسته خود به همراه اطلاعات دریافتی تان، انتخاب نهایی را انجام دهید.

 

 

2- انتخاب بخش های خدماتی لازم برای سالن زیبایی

به این موضوع هم توجه داشته باشید که برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی ، شما باید مشخص کنید که سالن شما قرار است چند بخش داشته باشد. آن بخش ها مربوط به چه خدماتی می باشند.

 هر بخش چه شرایطی باید داشته باشد و باید در هر قسمت چه وسایل خاصی قرار بگیرد. برای مثال قسمت پذیرش و منشی، یک میز یا یک پیش خوان و چند عدد صندلی، قسمت مدیریت، اتاق ناخن دارای تمامی وسایل مربوط به کاشت ناخن، مانیکور، پدیکور و …

 اتاق عروس که شما در آن اتاق تمامی وسایل مربوط به کارهای عروس رو در آن دارید، اتاق ماساژ که یک تخت و تعداد زیادی ملحفه و حوله و هم چنین جایی برای مرتب و در دسترس گذاشتن وسایل مورد نیاز و همین طور یک فضای خاص و آرامی می طلبد، اتاق اپیلاسیون که تخت، ملحفه، وسایل مربوط به کار و جایی برای مرتب و در دسترس قرار دادن وسایل مورد نیاز و هم چنین بخش های دیگری که خود شما باید برای این که باشند یا نه و همین طور وسایل مربوط به آن ها تصمیم بگیرید که ما در مبحث تجهیزات مورد نیاز سالن های زیبایی به شما صفر تا صد تمامی تجهیزاتی که لازم دارید را گفته ایم.

 

 

3- نورپردازی کافی در سالن زیبایی

نکته طلایی مهم در دکوراسیون سالن زیبایی ، نورپردازی سالن می باشد. یک سالن آرایش باید نور زیادی داشته باشد، اما نه در حدی که هر دو طرف را اذیت کند تا هم آرایشگر بتواند دقیق تر و بهتر کار کند و هم مشتری نتیجه کار خود را بهتر ببیند. برای نورپردازی، هم می توان از نور آفتاب استفاده کرد و هم نور لامپ ها و دیگر لوازم روشنایی. در نورپردازی سالن های زیبایی، محیط آینه ها بسیار مهم می باشد پس در سفارش و انتخاب جنس و کیفیت آن ها حسیاسیت زیادی داشته باشید.

استفاده مناسب  و به اندازه از آینه ها و نور کافی در سالن های زیبایی جزو اصلی ترین ارکان دکوراسیون داخلی در جذب مشتری و ایجاد فضای دلپذیر و مورد پسند می باشد. بنابراین در سالن های زیبایی حتما روی این موضوع تمرکز بیش تری داشته و انرژی بیش تری بگذارید.

 

 

4- استفاده از طرح و رنگ سازمانی در سالن زیبایی

علاوه بر مواردی که تا این جا گفته شد، طرح و رنگ دیوارها و کف سالن نیز دارای اهمیت می باشد و باید از رنگ های مناسب و سازمانی، طرح ها و متریالی استفاده شود که برای مشتری چشم نواز و دلنشین باشد. هم چنین چیدمان وسایل و وجود هارمونی در وسایل و دیوارها و… در جذابیت و زیبایی سالن نقش زیادی دارد که شما میتوانید برای انتخاب یک رنگ مناسب از روانشناسی و معانی رنگ ها استفاده کنید.

 

اهمیت دکوراسیون سالن زیبایی


5- نظافت و تمیزی همیشگی سالن زیبایی

همیشه به این نکته توجه داشته باشید که درست است دکوراسیون داخلی سالن زیبایی دارای اهمیت زیادی در جذب مشتری می باشد و هر چه طرح دکوراسیون داخلی سالن شما خاص تر و جذاب تر باشد، مشتری بیش تر جذب سالن شما شده و تمایل بیش تری برای وقت گذراندن و ماندن در سالن شما خواهد داشت ولی اگر سالن شما تمیز نبوده و کف سالن یا دیوارها و آینه ها دارای لک باشد، تمام این جذابیت ها را زیر سوال خواهد برد.

 

 

 

 

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

مشاور سالن های زیبایی

 

 

 

انواع سبک های دکوراسیون سالن های زیبایی

سبک های مختلفی در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی وجود دارد که هر یک با توجه به منطقه، سلیقه، فرهنگ و خواسته‌های مدیران و همچنین نوع فعالیت در لاین ها و محیط های مختلف کاملاً متفاوت است. در انتخاب سبک دیزاین سالن‌های زیبایی باید بتوانید با توجه به نوع کار و روحیات مشتریان سبک خاصی را انتخاب کنید.
در گذشته اغلب مدیران سبک های کلاسیک را برای سالن زیبایی و آرایشگاه خود انتخاب می‌کردند، اما امروزه با تغییر سلیقه مخاطبان بیشتر تمایل به استفاده از سبک مدرن و مینیمال در طراحی داخلی سالن زیبایی هستند.

 

  • سبک مینیمال

مینیمال در لغت به معنی حداقل است. اصطلاح مینیمالیست با توجه به محل کاربرد آن در معنی حداقلی و استفاده بردن از حداقل‌ها است. به همین منظور مینیمالیست به ساده بودن و ساده گرایی شهرت دارند.

با توجه به تعریف مینیمالیسم می‌توان گفت ساده گرایی در صنعت دکوراسیون سالن زیبایی به معنای ساده کردن فضا و محیط و استفاده حداقلی از لوازم در هر بخش است.

این سبک یکی از معروف‌ترین سبک های دکوراسیون داخلی است و استفاده از رنگ‌های روشن و به‌خصوص سفید از مهم‌ترین نمایه‌های اصلی مینیمالیستی است.
دیوار در این سبک ساده و معمولاً به‌منظور جلوگیری از بی‌نظمی طراحی می‌کنند؛ و می‌توان اتاق های سالن را نیز با رنگ های روشن و ترجیحاً سفید تزیین کرد.

 

 

  • سبک مدرن

دیزاین سالن زیبایی مدرن، یکی از راه‌های مناسب برای جذب مشتری است. شما برای انجام این کار می‌توانید دیوار های سالن را بارنگ های غیرمتعارف مثل آبی روشن، قرمز، نقره‌ای، سیاه‌وسفید رنگ‌آمیزی کنید.

همچنین در تجهیزات سالن از جمله آیینه‌ها، میز و صندلی‌ها نیز شما می‌توانید از خلاقیت خود استفاده کنید؛ یعنی به‌صورتی که از فرم معمولی و عادی خود به دور باشد و حالت غیرمتعارفی داشته باشد که به جذابیت سالن کمک خواهد کرد. سعی کنید از تجهیزاتی که به‌روز و جدید هستند برای دیزاین و دکوراسیون سالن زیبایی خود استفاده کنید.

مهمترین ویژگی این سبک استفاده از شکل های هندسی زاویه‌دار، میزهای سبک مدرن مربع شکل و کوتاه و مبل‌هایی ساده است.
دکوراسیون به سبک مدرن در واقع ایجاد فضایی خلوت و ساده است. همچنین از اشکال انتزاعی عنصر تزیینی در این سبک استفاده نمی شود و در صورت استفاده بسیار کم و محدود است.

در دیزاین سالن زیبایی مدرن فضای کوچک یا بزرگ مهم نیست این سبک در نهایت منجر به ایجاد فضایی خلوت و ساده می شود که بسیار دوست‌داشتنی است و طرفداران زیادی هم دارد، امروزه سبک های مدرن بسیار در بین مدیران سالن های زیبایی محبوب شده است چرا که افراد از حضور در محیط های آرام و خلوت بسیار لذت می برند.

در این سبک بر خلاف سبک کلاسیک از وسایل دکوری و تزئینی کمتر استفاده می‌شود و تا جایی که امکان داشته باشد محیط را ساده و خلوت نگه می‌دارند و از مبلمان و صندلی‌ها و رنگ های روشن و خنثی و در موارد محدود از رنگ های تیره استفاده می‌شود. در این سبک می‌توان با استفاده از گرین وال فضایی سبز و طبیعت گونه به محیط داد و لذت ماندن در این فضا را برای مخاطبان بیشتر کرد.

 

 

  • سبک کلاسیک

در سبک کلاسیک سالن زیبایی جزئیات از اهمیت بالایی برخوردار است و دیوارها و سقف‌ها تماماً گچ بری شده و از مبلمان چوبی استفاده می‌شود که ویژگی اصلی سالن های زیبایی با طراحی کلاسیک را شامل می‌شود.

در طراحی کلاسیک در دیزاین سالن زیبایی از وسایل دکوری چوبی حکاکی شده، بسیار استفاده می‌شود همچنین این سبک می‌تواند در مکان‌هایی که دارای سقف های بلند باشد به‌راحتی قابل‌اجرا باشد.

البته اجرای سبک کلاسیک نیاز به فضای بزرگ و با بودجه کافی قابل‌اجرا می‌باشد.

همچنین استفاده از رنگ های طلایی، کرم، سفید، قهوه‌ای و سبز که سرشار از آرامش هستند مناسب این سبک می‌باشند. این سبک نشان‌دهنده نظم و آرامش خاصی در سالن می‌باشد.

 

 

——————————————————–
این مقاله در مرکز بیزینس کوچینگ آلفا گردآوری شده است. امیدواریم از خواندن این مطالب لذت برده باشید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×