برای دریافت دوره ی رایگان الهگان زیبایی (مخصوص سالن های زیبایی) کلیک کنید

بیزینس کوچ حرفه‌ای

بیزینس کوچینگ
5/5 - (1 امتیاز)

خیلی‌ از افراد به اشتباه گمان می‌کنند که بیزینس کوچ حرفه ای فقط مناسب کسب و کارهایی است که با مشکل مواجه شده‌اند و یا در حل ورشکست شدن هستند برای عبور از بحران به کمک نیاز دارند. این در حالی است که بیزینس کوچینگ فضایی را فراهم می‌کند که صاحب کسب و کار بتواند چالش‌ها و مشکلات موجود را به فرصتی برای ارتقای عملکرد سازمان تبدیل کند.

صاحب کسب و کار به دنبال توصیه‌هایی کاملاً تخصصی است، می‌خواهد دیدگاهی واضح‌تر و واقع‌گرایانه نسبت به آینده کسب و کارش داشته باشد و برای از میان برداشتن موانع و مشکلات موجود راهکاری پیدا کند.

می‌توانید اطمینان داشته باشید که یک بیزینس کوچ حرفه ای قادر است مشکلات منحصر به فرد و سیستماتیک کسب‌و‌کار شما را شناسایی کند، اما چه کسی این توانایی را دارد که منتظر بماند تا شما خود به یک راهکار مناسب برسید و از همان ابتدا خودش راهکار و ایده‌هایش را پیشنهاد ندهد.

نقطه آغاز کوچینگ کجاست؟

بیزینس کوچینگ با یک جلسه معارفه آغاز می‌شود که در آن کوچ با صاحب کسب و کار و تجارت او آشنا می‌شود. سپس بر اساس یک برنامه منظم با او جلسه می‌گذار.  این جلسات می‌توانند به صورت حضوری، آنلاین یا تلفنی برگزار شوند.
در این جلسات تغییرات حاصل بررسی و ارزیابی می‌شوند، استراتژی‌هایی طراحی خواهند شد، مشکلات موجود شناسایی و شفاف‌سازی خواهند شد، اهدافی معین می‌شوند.

 

چرا باید بیزینس کوچینگ خود را راه‌اندازی کنید؟

در قدم اول همه باید بدانید که هر فردی دلیل مختص به خود را برای راه‌اندازی بیزینس کوچینگش دارد. برخی به عنوان یک شغل دوم به آن نگاه می‌کنند و این در حالی است که بیشتر افراد می‌خواهند از کار عادی خود استعفا داده و به یک کارآفرین تبدیل شوند.

 مردم به دلایل مختلفی تمایل به آغاز حرفه بیزینس کوچینگ دارند که در ادامه سه مورد اصلی آن باهم بررسی می‌کنیم. اگر شما هم به همین سه دلیل علاقه‌مند به شروع بیزینس کوچینگ هستید، پس وقت آن رسیده تا در این راه قدم بگذارید.

 

 

  • انعطاف پذیر بودن

اگر علاقه‌ای به کار کردن در ساعات کاری از قبل تعیین شده ندارید. اگر دوست دارید ساعت کاری تان با توجه به خواست خودتان تنظیم شود. اگر می‌خواهید زمان کافی برای دنبال کردن سایر علایقتان داشته باشید و در نهایت اگر دوست دارید مشتریانی که با آن‌ها همکاری می‌کنید را خودتان انتخاب کنید پس بیزینس کوچینگ می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برایتان باشد.

کار به عنوان یک بیزینس کوچ قطعاً چالش‌های خاص خودش را به همراه خواهد داشت اما در کنار سخت‌هایش مزایایی نیز به همراه دارد که از جمله این مزایا می‌توان به انعطاف‌پذیری ساعات کاری اشاره کرد. شما به راحتی می‌توانید ساعات کاری، مشتری‌ها و همچنین روزهای کاری خود را از پیش تعیین کنید. داشتن این ویژگی باعث می‌شود تا شما بتوانید به راحتی وقت اضافی برای دنبال کردن سایر علایقتان داشته باشید. در این میان افرادی نیز وجود دارند که به قدری به کارشان به عنوان یک بیزینس کوچ علاقه‌مند می‌شوند که حتی بیشتر از 8 ساعت در طول روز کار می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود تا در نهایت به عنوان یک بیزینس کوچ کنترل تمامی جوانب امور کاریشان را بر عهده بگیرند.

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

مشاور سالن های زیبایی

 

 

داشتن درآمد بیشتر در دنیای کاری این روزها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است. راه‌اندازی بیزینس کوچینگ مختص به خودتان به شما پتانسیل درآمدزایی به صورت نامحدود را می‌دهد. اگر به اندازه‌ کافی برای کسب و کارتان به عنوان یک بیزینس کوچ انرژی و زمان بگذارید بی‌شک می‌توانید در این حوزه به درآمدهای بالایی دست پیدا کرده و به عنوان یک کارآفرین به سایر افراد در زمینه ارتقاء و پیشرفت کاری کمک کنید.
اگر سایر افراد از طریق بیزینس کوچینگ توانسته‌اند به درآمدهای کلان دست پیدا کنند، چرا شما پله‌های ترقی را از این طریق طی نکنید؟

در نهایت اگر میل به کمک کردن به سایر افراد برای پشت سر گذاشتن چالش‌‎ها و موانع کاری و هل دادن آن‌ها به سمت موفقیت در شما وجود دارد، پس قطعاً می‌توانید به یک بیزینس کوچ موفق و قابل اعتماد تبدیل شوید. باید بدانید که کار کردن به عنوان یک بیزینس کوچ در زندگی سایر افراد تأثیر به سزایی خواهید داشت اما سؤال اصلی این است که آیا دوست دارید به عنوان نقش بیزینس کوچ سهم مهمی در ایجاد تغییرات مثبت در زندگی دیگران داشته باشید؟ اگر پاسخ شما به این سؤال مثبت است پس پتانسیل فعالیت به عنوان یک بیزینس کوچ خوب در شما وجود دارد. شما به عنوان یک کوچ خوب باید دانش و تجربیات خود را با سایر افراد به اشتراک بگذارید و درزمینهٔ حل مشکلات و چالش‌های پیش رو همراه آن‌ها باشید. آیا برای قبول مسئولیت و انجام این کارها خودتان را آماده می‌بینید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×