برای دریافت دوره ی رایگان الهگان زیبایی (مخصوص سالن های زیبایی) کلیک کنید

سالن زیبایی vip

سالن زیبایی vip

سالن زیبایی vip

شما به عنوان مدیر یک سالن زیبایی، برای بالا بردن تجربه مشتری باید بهترین خدمات با بالا ترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهید. از آنجایی که رضایت مشتری مهم ترین بخش کسب وکار شماست، آرامش و آسایش او جزو نکات بسیار مهم است که باید به آن بسیار توجه کنید.شما باید نیاز های مشتری را بشناسید و برای رضایت و جذب مشتری خود، ارزشی را که به دنبال آن است ایجاد کنید.

 

چگونه سالن خود را vip  کنم؟

رعایت نکات زیر در تبدیل سالن شما ، به یک سالن VIP و حرفه ای کمک خواهد کرد.

 

1.تمیز بودن سالن

سالن های درجه یک و حرفه ای ، قبل از هرچیزی باید به بهداشت  و نظافت آن مکان توجه بالایی داشته باشند.

شما نه تنها باید ظاهر و سالن خود را تمیز نگه دارید، بلکه باید تمامی وسایل و تجهیزاتی که برای کوتاهی مو یا دیگر خدمات به کار می برید را هم کاملا تمیز و بهداشتی نگه دارید.

مشتری به تمیزی وسایل و محیط  بسیارتوجه می کند.

 

 2.مشاوره

هدف از مشاوره این است که مشتری را کاملا با نوع خدمات خودتان آشنا کنید. مشتری ممکن است در مورد مراقبت ها،مدل ها،کیفیت کارها،قیمت هاو دیگرخدمات بی اطلاع باشد.

3. خدمات رایگان

ارائه خدمات رایگان و هدیه به مشتریان موجب رضایتمندی بیشتر آنها خواهد شد.

برای مثال در مورد آرایش عروس،شما می توانید یکی از خدمات خود را به عنوان هدیه برای مشتری عروس خود در نظر داشته باشید.یا می توانید اصلاح صورت را به صورت رایگان برای آنها انجام دهید.

 

سالن زیبایی vip

4.قیمت و هزینه خدمات مختلف

در قیمت گذاری خدمات زیبایی برای مشتریانتان ، باید بسیار هوشمندانه عمل کنید.اگر سالن شما در منطقه متوسط شهر می باشد ، نباید قیمت خدمات شما به قدری بالا باشد که مشتریان از پس هزینه های آن بر نیایند.

قیمت های خدمات شما باید متناسب با نوع مشتری، منطقه وتجهیزات شما باشد.

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

دوره ی رایگان الهگان زیبایی (آرایشگر میلیونر) مخصوص سالن های زیبایی

 

 

5.فضای سالن زیاییتان را سرزنده کنید

خانمها معمولا به سالن هایی می روند که فضا و جو آن محیط را دوست دارند و از آن انرژی می گیرند.

موثرترین عامل بر ذهن انسان، موسیقی است . شما می توانید از این عامل به نفع خود استفاده کنید و از موسیقی در سالن زیبایی خودتان استفاده کنید .ذهن ما انسان ها پر است از خاطره،خاطره هایی که اغلبشان با موسیقی همراه است .

 همچنین شما می توانید برای حفظ آرامش مشتریانی که با کودکان خود به سالن می آیند،یک مکان با وسایل سرگرم کننده برای کودکان  فراهم کنید.

سالن زیبایی vip


6.داشتن آتلیه در سالن و آرایشگاه

طبق تحقیقات مرکز بیزینس کوچینگ آلفا ،اکثر خانمها دوست دارند بعد از اتمام میکاپ و کارهای زیبایی خود،خودشان را در معرض دید قرار دهند و از خودشان عکس سلفی بگیرند و در صفحه ی اینستاگرام خود منتشر کنند.

برای این امر ، شما می توانید یک ایستگاه سلفی داشته باشید.یک دوربین عکاسی فراهم کنید و یک یا دو عکس از آنها بگیرید.حتی می توانید از آنها بخواهید شما را هم در اینستاگرام خود تگ کنند، با این کار، یک نوع بازاریابی انجام داده اید ومشتری بیشتری را جذب خواهید کرد.

 

 7.از مشتریانتان پذیرایی کنید

برخی افراد از اهمیت پذیرایی در جذب مشتری سالن خود بی اطلاع هستند و بیشتر اوقات به دلیل هزینه بر بودن آن، دست از این اقدام بر می دارند. شما می توانید با کمترین هزینه ، از مشتریان خود پذیرایی کنید و با این کار بیشترین سود و بازدهی را برای سالنتان داشته باشید.

پذیرایی مختصر و مفید مانند:چای،نسکافه یا قهوه همراه با بیسکویت و شکلات می تواند ایده ی عالی باشد.

 

 

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

اولین بیزینس کوچ تخصصی سالن های زیبایی در ایران

 

 

8.ارائه خدمات با کیفیت

خدماتی که ارائه میدهید باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد.به عنوان مثال،اگر مشتری شما از یک بار رنگ موی خود راضی باشد،احتمال بیشتری وجود دارد که دوباره برای کار رنگ موی خود به سالن زیبایی شما مراجعه کنند.

 

…………………………………………….

این مقاله در مرکز بیزینس کوچینگ آلفا جمع آوری شده است . امیدواریم از خواندن آن لذت برده باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×