برای دریافت دوره ی رایگان الهگان زیبایی (مخصوص سالن های زیبایی) کلیک کنید

شرایط مهاجرت آرایشگران از طریق آرایشگری

1.5/5 - (2 امتیاز)

شرایط مهاجرت آرایشگران از طریق آرایشگری

مهاجرت از طریق مدرک آرایشگری یکی از راه های اخذ اقامت در کشورهای مختلف است. در این مطلب آنچه باید درباره مهاجرت آرایشگران و مهاجرت کاری آرایشگرهای خانم به کشورهای مختلف بدانید را به شما گفته ایم.

هم چنین مراکز آموزش عالی فنی و حرفه ای و کالج های بسیاری در کشور انگلستان، دوره های تحصیلی آرایشگری متنوعی ارائه می دهند.

 

مهارت های لازم برای مهاجرت آرایشگران

کارهای هنری و آرایشگری نیازمند فکری خلاق و حس دیداری قوی می‌باشند. آرایشگران باید ویژگی‌ها و فرم‌های چهره‌های مختلف را درک کنند و تشخیص دهند، چه تغییراتی در بهتر شدن چهره ی مشتریان شان موثر است. در واقع قوه ادراک و تجسم در این حرفه بسیار مهم است، همچنین استفاده از مواد آرایشی با کیفیت و استاندارد می تواند به آرایشگران کمک ویژه‌ای کند.

 

شرایط مهاجرت آرایشگران از طریق آرایشگری

 • برقراری ارتباط صمیمانه و موثر با مشتریان

در اکثر روزها، آرایشگران با افراد زیادی مانند مشتریان، مدل ها، بازیگران و عکاسان ارتباط برقرار می‌کنند. بنابراین باید بتوانند با انواع مختلف تیپ‌های شخصیتی ارتباط برقرار کنند و خواسته‌های مشتریان را به بهترین شکل برآورده کنند. همچنین آرایشگران باید توانایی و اعتماد به نفس ارائه پیشنهاد به مشتریان را دارا باشند.

با توجه به این که ارتباط نزدیکی بین آرایشگر و مشتریانش وجود دارد، یک آرایشگر باید از کار کردن و برقراری ارتباط با شخصیت های مختلف لذت ببرد. در مهاجرت کاری آرایشگر کارفرمایان انتظار دارند که آرایشگران، شغل خود را به شکل ظاهری ظریف و حرفه ای ببینند و بتوانند به راحتی در مکالمه با مشتریان ارتباط برقرار کنند. افرادی که قصد ورود به این حرفه را دارند، می‌بایست دوره های فنی حرفه ای این رشته را در داخل یا خارج از ایران بگذارانند و سپس مشغول به کار می‌شوند.

 

 • آشنایی با جزئیات کار آرایشگری

آرایشگران باید بتوانند کار خود را بدون فشار انجام دهند. برخی از کارها نیاز به دوره های طولانی مدت برای شناخت کامل لوازم آرایشی و تکنیک های آرایشی دارند. آرایشگران باید بتوانند مسائل را حل کنند، هزینه ها را به تناسب خدمات بالا ببرند و ایده های جدید طراحی کنند.

 

 • مدیریت زمان

آرایشگران باید بتوانند زمان خود و زمان دیگران را مدیریت کنند. هیچ مشتری دوست ندارد مدت زمان زیادی معطل شود. همچنین آن‌ها باید بتوانند خواسته های مشتری، تجهیزات و محصولات لازم برای تکمیل کار را آنالیز کنند. به خصوص زمانی که برای اولین بار شروع به کار می‌کنند.

 

 • آموزش و یادگیری مستمر

آرایشگری حرفه‌ای پویا است که مدام در حال تغییر است. هر روزه مدل‌های جدیدتر و بیشتری وارد دنیای مد می‌شود که آرایشگران چاره‌ای جز آموختن آن‌ها ندارند. با توجه به این‌که صنعت مد مدام در حال تغییر است، از این رو به جرأت می‌توان گفت یادگیری در آرایشگری حد و مرزی نداشته و هرگز به پایان نمی‌رسد. افرادی که می‌خواهند در این حرفه دوام بیاورند، باید پیوسته به‌روز باشد.

 

 

برای مهاجرت در شغل آرایشگری باید در چه دوره هایی شرکت کرد؟

  آموزش پیرایشگر ابرو صورت زنانه

    آموزش اکستنشن و بافت

    آموزش پیرایش و کوتاهی موی زنانه

    آموزش شینیون

    آموزش گریم و میکاپ زنانه

    آموزش خدمات ناخن

    آموزش رنگ و مش و موی زنانه

    آموزش آرایش و پیرایش زنانه

    آموزش گریم کودک

    آموزش کوتاهی موی زنانه از روی  کاتالوگ

    آموزش پاکسازی پوست

    آموزش خودآرایی

    آموزش میکروپیگمنتیشن

    آموزش اپیلاسیون

    آموزش آرایشگر عروس

    آموزش طراحی با حنا

    آموزش دکلراسیون مو

 

بطور کلی می‌توان گفت که داشتن مدارک مختلف فنی و حرفه ای برای مهاجرت کاری آرایشگر در کنار سابقه کاری، شاید نقش اصلی را نداشته باشند ولی برای پروسه مهاجرت نقش تسهیل کننده را دارند.

دوره ای که مثلاً شما در موسسات فنی و حرفه‌ای گذرانده اید می تواند به عنوان پایه ای برای اقدام اولیه در نظر گرفته شود. اضافه بر آن شما باید مدارکی برای این که در شغل مورد نظر کار کرده اید نیز ارائه دهید. شرکت در دوره‌های آموزشی و سمینارها، سابقه کاری زیاد، داشتن آلبوم نمونه کارهای انجام شده و میزان تجربه متقاضی نیز در سهولت بخشیدن به امور مهاجرت موثر هستند.

 

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

دوره ی رایگان آرایشگر میلیونر مخصوص سالن های زیبایی

 

 

 

 قبل از مهاجرت چه دوره هایی را باید آموزش ببینید؟

گذراندن دوره های حرفه ای آرایشگری پیش از اقدام برای مهاجرت کاری از طریق آرایشگری شما را به فردی ماهر و زبردست در حوزه آرایشگری تبدیل می کند و می دانید که اگر جزو یکی از ماهرترین و معروف‌ترین افراد این رشته باشید، می توان گفت پرسودترین شغل در عصر حاضر به‌خصوص برای خانم ها آرایشگری است.

برای آرایشگر شدن نیازی به شرکت کردن در کنکور و گذراندن دوره های چند ساله نیست. کافی است دوره های فنی لازم را در کنار یک یا چند مربی مجرب بگذرانید. سپس مدتی را در کنار یک آرایشگر ماهر به کارآموزی مشغول شوید.

 

میانگین درآمد آرایشگران در کشورهای مختلف

میانگین درآمد آرایشگران در کشورهای مختلف، متفاوت است. برای مثال میانگین درآمد آرایشگران در کشور کانادا بیشتر از سایر کشورهای انگلیسی‌زبان مانند ایالت متحده آمریکا و انگلیس است. در جدول زیر میانگین درآمد آرایشگران در برخی از کشورهای جهان را با یکدیگر مقایسه کرده‌ایم.

نام کشور میزان درآمد سالیانه (دلار آمریکا)
کانادا 32355
آمریکا 27372
انگلستان 29769
آلمان 33953
فرانسه 28521
ایتالیا 26233
استرالیا 38444

 

https://www.istockphoto.com/photo/flags-of-different-countries-together-us-flag-in-focus-gm1030295058-276043900

بهترین کشورها برای مهاجرت آرایشگران

 

آمریکا

پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام و مهاجرت کاری آرایشگر ها بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۱۴ درصدی خواهد داشت.

 

 

استرالیا

در بازه زمانی ۵ سال گذشته میزان استخدام این شغل رشد منفی ۳.۱ درصدی داشته و رشد متوسطی در آینده برای آن پیش‌بینی می شود.

در استرالیا میانگین درآمد بر اساس تجربه و سابقه کاری به صورت زیر می‌باشد.

 • درآمد آرایشگرانی که در کشور استرالیا که حداکثر یکسال سابقه کار دارند ۲۱.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد.
 • درآمد آرایشگرانی که در کشور استرالیا که از یک تا ۴ سال سابقه کار دارند ۲۳.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد.
 • درآمد آرایشگرانی که در کشور استرالیا که از ۵ تا ۹ سال سابقه کار دارند ۲۵.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد.
 • درآمد آرایشگرانی که در کشور استرالیا که از ۱۰ تا ۱۹ سال سابقه کار دارند ۲۹.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد.
 • درآمد آرایشگرانی که در کشور استرالیا بیش از ۲۰ سال سابقه کار دارند ۴۳.۰۰۰$ (دلار) در سال می باشد.

 

 

 

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

مشاور سالن های زیبایی

 

 

 

ترکیه

شغل آرایشگری جزو یکی از مشاغل پردرآمد در ترکیه محسوب می‌شود. برای مهاجرت به ترکیه از طریق آرایشگری ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از طرف یک شرکت یا کارفرما داشته باشید. پیدا کردن کار در ترکیه آسان نیست. شما باید صبور و پیگیر باشید زیرا شرکت‌های زیادی به اتباع خارجی ویزای کار نمی‌دهند. بااین‌حال می‌توانید از طریق برخی از سایت‌های کاریابی آنلاین معتبر از فرصت‌های شغلی موجود در ترکیه باخبر شوید. برای مهاجرت به ترکیه از طریق حرفه آرایشگری و دریافت پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای معتبر، میزان مهارت و سابقه کار یک آرایشگر حائز اهمیت می‌باشد. پس از یافتن شغل و دریافت پیشنهاد کاری می‌توانید برای اخذ ویزای کار ترکیه اقدام کنید. یکی از شروط مهم برای یافتن کار در ترکیه مسلط بودن به زبان ترکی استانبولی و در برخی از موارد زبان انگلیسی است. یافتن شغل برای آرایشگران در ترکیه می‌تواند چالش‌برانگیز باشد اما غیرممکن نیست.

 

آلمان

آیا می‌خواهید از طریق خوداشتغالی در حرفه آرایشگری در آلمان مشغول به کار شوید؟ اگر تمایل به خوداشتغالی در این حرفه دارید باید در اداره صنایع‌دستی و تجارت آلمان (Handwerksrolle) ثبت‌نام کنید. برای این کار، معمولاً صلاحیت حرفه‌ای شما باید معادل صلاحیت یک آرایشگر حرفه‌ای آلمانی باشد. اگر قصد دارید به‌عنوان یک کارمند برای شرکت خاصی کار کنید، نیاز به تشخیص صلاحیت توسط یک مقام ذی صلاح دارید. اتباع کشورهای غیراروپایی برای گرفتن ویزای کار آلمان نیاز به تأیید آژانس استخدام فدرال دارند. یکی از شروط اصلی برای اخذ ویزای کار، داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر یا یک قرارداد کاری است. شما همچنین می‌توانید با اخذ ویزای جست‌وجوی کار آلمان به مدت 6 ماه در آلمان اقامت داشته باشید و در این مدت به دنبال کار باشید. در صورت یافتن شغل موردنظر خود و انعقاد یک قرارداد کاری معتبر می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید. شما می‌توانید پس از گذشت 5 سال برای اخذ اقامت دائم آلمان نیز اقدام کنید. لازم به ذکر است برای اینکه بتوانید در آلمان مشغول به کار شوید، باید به زبان آلمانی مسلط باشید.

 

کانادا

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. آرایشگران از سراسر جهان می‌توانند با داشتن پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای معتبر کانادایی به این کشور مهاجرت کنند و اقامت موقت یا دائم کانادا را اخذ نمایند. آرایشگران همچنین می‌توانند بدون داشتن پیشنهاد شغلی نیز به کانادا مهاجرت کنند. کانادا از ورود کارگران ماهر و افراد متخصص مانند آرایشگران به کشور خود استقبال می‌کنند. آرایشگران می‌توانند از طریق سیستم اکسپرس اینتری و یا شرکت در برنامه‌های مهاجرتی کانادا در صورت واجد شرایط بودن اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. برخی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا عبارتند از:

 • برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP)
 • برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)
 • کلاس تجربه کانادایی (CEC)
 • برنامه کارگر ماهر کبک (QSWP)
 • برنامه نامزدی استانی کانادا (PNP)
 • برنامه مهاجرتی آتلانتیک (AIPP)

 

آرایشگران واجد شرایط می‌توانند از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا، با و یا بدون داشتن پیشنهاد شغلی، به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم کانادا را اخذ کنند. هر یک از برنامه‌های مهاجرتی کانادا شرایط خاص خود را دارد؛ اما به‌طورکلی تمامی داوطلبان از طریق یک سیستم امتیازدهی ارزیابی می‌شوند. هر یک از داوطلبان که بتوانند در این سیستم امتیاز بیشتری را کسب کنند، شانس بیشتری برای اخذ اقامت دائم کانادا خواهند داشت.

 

برخی از عوامل مؤثر در کسب امتیاز بالا در این سیستم عبارتند از: سن، میزان تحصیلات، سابقه کار، میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، تمکن مالی و مدارک معتبر بین‌المللی. آن دسته از آرایشگرانی که دارای مدارک معتبر بین‌المللی هستند، سابقه کار دارند و همچنین دارای مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی معتبر می‌باشند می‌توانند به‌راحتی از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا به این کشور مهاجرت کنند. شغل آرایشگری یکی از مشاغلی است که در فهرست طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) وجود دارد. برای اینکه بتوانید از طریق کار به کانادا مهاجرت کنید باید شغل موردنظر شما در این فهرست وجود داشته باشد. کد شغل آرایشگری در فهرست NOC، NOC 6341 است؛ بنابراین آرایشگران می‌توانند از طریق حرفه آرایشگری به کانادا مهاجرت کنند. به‌طورکلی کانادا یکی از بهترین، ارزان‌ترین و راحت‌ترین کشورها برای مهاجرت آرایشگران است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×