برای دریافت دوره ی رایگان الهگان زیبایی (مخصوص سالن های زیبایی) کلیک کنید

نقش منشی در سالن های زیبایی

نقش منشی در سالن های زیبایی

 نقش منشی در سالن های زیبایی

از قدیم تا به امروز نقش منشی در سالن های زیبایی بسیار پررنگ تر شده است. لازم به ذکر است که بسیاری از مدیران سالن زیبایی به دلیل مشغله کاری زیاد ، وقت کافی برای رسیدگی و پذیرایی از مشتریان خود را ندارند و همین امر باعث نارضایتی مشتری ها شده و باعث شده مشتری به سالن شان مجدد مراجعه نکند.

چنین مدیرانی برای پاسخگویی به مشتری و حرفه  ای تر کردن سالن خود ، باید یک منشی حرفه ای استخدام کنند. شما برای اینکه از مشتریان خود بی اطلاع نباشید باید برای سالن تان منشی استخدام کنید و اطلاعات، مشخصات آن ها را در  crm  یا نرم افزار رخساره ثبت کنید.
همانطور که گفته شد crm یا نرم افزار رخساره به شما این کمک را میکند تا زمان مراجعه مشتریان به سالن تان را ثبت کنید. در ادامه این مقاله از وظایف و ویژگی منشی به شما خواهیم گفت.

 

منشی سالن زیبایی کیست؟

 منشی به شخصی گفته می شود که توانایی انجام کارهای اداری و همچنین استقبال از مشتریان در سالن زیبایی را داشته باشد . این فرد وظیفه پاسخگویی به تماس های تلفنی و همچنین هماهنگ کردن وقت برای مشتری واستقبال از آنها را بر عهده دارد .

منشی را با فردی که فقط تلفن پاسخ می دهد اشتباه نگیرید . زیرا منشی در یک سالن زیبایی وظایف بسیار مهم تری از تلفن جواب دادن دارد . در نتیجه شما به عنوان یک منشی حرفه ای به گونه ای عمل کنید که وجود شما  را یکی از دلایل موفقیت سالن زیبایی  بدانند و این موضوع باعث می شود در شغل پیشرفت چشم گیری داشته باشد.

 

نقش منشی در سالن زیبایی

 

5 مورد از وظایف یک منشی سالن زیبایی

 

1.بررسی و تنظیم قرار مشاوره ها

یکی از وظایف اولیه منشی سالن زیبایی این است که تمام کارها طبق روال و منظم انجام شود ، زیرا این کار ، از دید مشتری و مدیر سالن زیبایی خوشایند است . اما اگر برعکس عمل کنید و کارهای خود را به درستی و سر تایم خود انجام ندهید ، باعث نارضایتی مشتری شده و این یعنی عدم توانایی شما که باعث می شود اخراج شوید.

 

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

دوره ی رایگان الهگان زیبایی (آرایشگر میلیونر) مخصوص سالن های زیبایی

 

 

2.بایگانی پرونده و اطلاعات پرونده مشتری

فرض کنید شما در سالن زیبایی که فعالیت می کنید ، برای مشتریان  بابت خدماتی که انجام می دهند پرونده ایجاد شود ، در چنین شرایطی شما وظیفه دارید تمام سندهای این پرونده ها را جمع آوری کنید و داخل پرونده قرار دهید تا در زمان نیاز بتوان از آن استفاده کرد . دقت داشته باشید در نحوه برخورد با پرونده ها وجمع آوری آنها ، نظم و دقت بسیار بالایی داشته باشید.

 

3.پاسخگویی به تلفن ها

در سالن های زیبایی پاسخ دادن به تلفن یعنی ارتباط مستقیم با مشتری و اولین چیزی که در ذهن افراد از سالن زیبایی شما حک می شود، طرز برخورد منشی با فرد است که باید به بهترین نحو انجام شود و مشتری را قانع به استفاده از خدمات سالن زیبایی کند.  در نتیجه ، میزان موفقیت شما در یک سالن زیبایی تا حد بسیار بالایی به نحوه پاسخ دهی به مشتری و بازاریابی شما بستگی دارد.

 

4.داشتن برخورد عالی با مشتری

یکی دیگر از وظایف منشی سالن زیبایی زمانی است که مشتری برای اولین بار به صورت حضوری به سالن زیبایی مراجعه کرده و با شما برخورد داشته است. در این زمان شما باید به بهترین شکل با مشتری برخورد کنید تا فرد را به یک مشتری وفادار تبدیل کنید. برخورد درست با مشتری چه پشت تلفن و چه به صورت حضوری میزان مهارت یک منشی و میزان احتمال موفقیت منشی را نشان می دهد.

 

5.انضباط فردی

این که شما ظاهری آراسته داشته باشید حس خوبی هم به خودتان می دهد و هم در طرف مقابل احساس آرامش ایجاد می کند. فردی که نتواند بهداشت فردی خود را رعایت کند، قطعا نمی تواند با مشتری ها نیز برخورد درستی داشته باشد. شخصی که انظباط فردی نداشته باشد، قطعا در کسب و کار خودش هم نمی تواند به درستی عمل کند.

 

 

نقش منشی در سالن زیبایی

 

 

6 ویژگی یک منشی حرفه ایی

اگر شما به عنوان یک منشی بتوانید تمام ویژگی های زیر را رعایت کنید ، می توانید به بهترین شکل در این شغل فعالیت کنید و با انجام وظایف منشی به موفقیت های شگفت آوری برسید .

 

1. خوش رفتاری

 اولین ویژگی که شما به عنوان یک منشی باید داشته باشید ، خوش رفتاری با مشتری سالن زیبایی است . فردی که برای استفاده از خدمات و هرکار دیگری به شما مراجعه می کند ، دارای شخصیتی است که باید به آن احترام گذاشت.

اگر شما رفتار بدی با مراجعه کنندگان داشته باشید باعث به وجود آمدن نارضایتی در آنها می شود و دیگر به سالن شما باز نخواهند گشت.

 نکته ی مهمی که باید بهش اشاره کرد؛ هر نوع رفتاری با مشتری داشته باشید در جای دیگر با شما نیز به همان شکل رفتار خواهد شد وآن زمان دلیل شکست یک سالن زیبایی را به چشم خواهید دید.

 

2. انضباط کاری

انضباط کاری دومین ویژگی است که شما به عنوان منشی باید به آن توجه  داشته باشید. یکی از وظایف شما ، تنظیم قرار های مشاوره در طول روز می باشد که باید طبق روال انجام شود و اگر شما نتوانید این روال را درست انجام دهید، نمی توانید منشی خوبی باشید .

 

3. اخلاق حرفه ای

اخلاق کاری ، یعنی اینکه برای کسب رضایت ، به مشتری دروغ نگویید و با او صادق باشید یا از سادگی او سوء استفاده نکنید تا به مقصد های خودتان برسید . درست است که شما منشی هستید ولی به عنوان یک بازارایاب که از طریق تلفن با مشتریان در ارتباط هستید ، باید یک اخلاق فوق حرفه ای داشته باشید.

 

4. علاقه به یادگیری کارها

اگر علاقه به یادگیری نداشته باشید، نمی توانید پیشرفت کنید و این شغل هم جزو کارهایی است که اگر در آن به خوبی خود را نشان دهید می توانید بخش بازاریابی را نیز به عهده بگیرید و درآمد خود را خیلی بیشتر از یک منشی ساده کنید.

 

5.حافظه خوب و ذهنی خلاق

داشتن حافظه خوب در شغل منشی گری سالن زیبایی بسیار مهم است ، زیرا شما به طور روزانه با تعداد زیادی مشتری سر و کار دارید و باید قرار های مشاوره یا استفاده از خدمات مشتریان سالن را نیز ترتیب بندی کنید.

 

6.ظاهری منظم وآراسته

یک منشی نمونه باید نظم را رعایت کند. (چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ کاری) زیرا هیچکس منشی را استخدام نمی کند که میز محل کارش را مثل منطقه جنگی رها کرده باشد. از آن گذشته باید به این توجه داشته باشید که وقتی مشتری وارد سالن زیبایی می شود، منشی اولین شخصی است که ملاقات می کند و اگر با یک ظاهر غیر آراسته روبرو شود از خود می پرسد سالنی که پرسنل خودش نظم و انضباط ندارند ، چگونه قرار است ظاهر ما را تغییر دهند؟!

 

 

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

اولین بیزینس کوچ تخصصی سالن های زیبایی در ایران

 

 

7. اجتماعی و خوش برخورد

اجتماعی بودن نیز جزو ویژگی هایی است که یک منشی باید داشته باشد به شکلی که منشی در روز با افراد زیادی در ارتباط است و اگر نتواند با این افراد به درستی ارتباط برقرار کند، نمی تواند این افراد را متقاعد به استفاده از خدمات سالن زیبایی کند و این یعنی شکست سالن زیبایی، از این رو اگر می خواهید به سراغ استخدام منشی سالن زیبایی بروید، حتما از اجتماعی بودن فرد به هر شکل با خبر شوید.

 

———————————————————————

این مقاله در مرکز بیزینس کوچینگ آلفا گردآوری شده است. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×