برای دریافت دوره ی رایگان الهگان زیبایی (مخصوص سالن های زیبایی) کلیک کنید

هزینه راه اندازی سالن زیبایی

هزینه راه اندازی سالن زیبایی

هزینه راه اندازی سالن زیبایی

ما در مباحث قبلی به شما روش های راه اندازی سالن زیبایی و تجهیزات مورد نیاز برای سالن زیبایی را به شما آموزش داده ایم. در این مبحث قصد داریم شما را با هزینه راه اندازی سالن زیبایی آشنا کنیم. اگر شما قصد راه اندازی سالن زیبایی و یا آرایشگاه را دارید باید یک سری پیش نیاز ها و اقداماتی را انجام دهید تا با کمترین هزینه سالن زیبایی خود را  تاسیس کنید.

 

پیش‌نیاز راه اندازی آرایشگاه زنانه

قبل از راه اندازی هر کسب و کاری از جمله سالن آرایشگاه باید پیش‌نیازهای لازم را فراهم کنید، این پیش‌نیازها از شما در برابر مشکلات محافظت خواهد کرد. در نظر نگرفتن هریک از این پیش‌نیازهایی که در ادامه بیان می‌کنیم می‌تواند در آینده کار را سخت کرده و سالن آرایشگاه را به تعطیلی بکشاند.

 

کسب مجوزهای لازم برای راه اندازی آرایشگاه زنانه

اولین اقدام برای راه اندازی آرایشگاه گرفتن مجوزهای لازم از اتحادیه آرایشگران است زیرا تاسیس آرایشگاه به دلیل استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی و تماس مستقیم با سلامت مردم بسیار حساس بوده و نباید بدون مجوز در این حوزه فعالیتی انجام داد.

در خصوص فعالیت آرایشگری و گرفتن مجوز باید مدارک لازم که از معمول‌ترین آن می‌توان به مدرک آرایشگری است، اشاره کرده و علاوه بر آن بهتر است شما یک مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در هر زمینه‌ای که قرار است آرایشگاه فعالیت نماید داشته باشید.

یکی دیگر از مهم‌ترین مدارکی که باید در پرونده کاری خود داشته باشید تا بتوانید با آن مجوز بگیرید داشتن کارت بهداشت است، این کارت را باید از وزارت بهداشت دریافت کنید و طبق اصول سازمان بهداشت فعالیت نمایید.

 

هزینه راه اندازی سالن زیبایی

 

مراحل برآورد هزینه های تاسیس سالن زیبایی

 

هزینه تاسیس سالن زیبایی به طور کلی به 2 دسته قابل پیش‌بینی و غیرقابل‌پیش‌بینی تقسیم می‌شود.

  • برای تأسیس یک آرایشگاه انتخاب مکان مناسب برای فعالیت زیبایی است؛ که بخش مهمی از سرمایه بابت انتخاب مکان سالن زیبایی صرف می‌شود.
  • هزینه تجهیز آرایشگاه زنانه شما قرار دارد که بخش بعدی سرمایه مدیران سالن‌ها را که جزو هزینه‌های پیش‌بینی شده است را شامل می‌شود.
    هزینه‌های مربوط به هزینه دکوراسیون آرایشگاه، هزینه مجوز سالن زیبایی، آموزش، هزینه‌های مربوط به تبلیغات و بازاریابی، حقوق و دستمزد پرسنل و… قرار دارد.
  • محاسبه هزینه سالن آرایش در تمام امور و مخصوصاً محاسبه هزینه‌های پیش‌بینی نشده جزو مهم‌ترین کارهاست و در صورت اشتباه در محاسبه آن تبعات بدی را برای شما خواهد داشت. از این رو شما در ابتدا باید تمام هزینه‌هایی که قرار است برای سالن زیبایی خود خرج کنید را با همکاری با یک مشاور محاسبه و در برنامه بودجه خود وارد نمایید.

 

محاسبه هزینه سالن زیبایی در تمام امور و مخصوصاً محاسبه هزینه‌های پیش‌بینی نشده جزو مهم‌ترین کارهاست و در صورت اشتباه در محاسبه آن تبعات بدی را برای شما خواهد داشت. از این رو شما در ابتدا باید تمام هزینه‌هایی که قرار است برای سالن زیبایی خود خرج کنید را با همکاری با یک مشاور محاسبه و در برنامه بودجه خود وارد نمایید.

 

نکته طلایی: در ابتدای کار بودجه خودتان را خالی نکنید چون هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده مانند هزینه تبلیغات را باید در برنامه خودتان داشته باشید که هزینه‌هایی کاملاً متغیر است و نرخ ثابتی ندارد.

 

 

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

مشاور سالن های زیبایی

 

 

 

 

 

محاسبه هزینه های تاسیس سالن های زیبایی

محاسبه هزینه تاسیس آرایشگاه در تمام امور جزو مهم‌ترین کارها است و در صورت اشتباه در محاسبه آن ممکن است با کمبود بودجه و توقف فعالیت مواجه شوید. از این رو باید تمام هزینه‌هایی که قرار است برای سالن زیبایی خود خرج کنید را فهرست‌وار و به ترتیب اهمیت آن در کسب‌وکار زیبایی خودتان وارد و یادداشت کنید.

یادمان باشد که از هیچ هزینه‌ای حتی کوچک هم نباید چشم‌پوشی کنید و آن را نباید بی‌اهمیت بشمارید و محاسبه هزینه فقط بدان معنی نیست که شما هزینه‌هایی که قرار است خرج کنید را محاسبه کنید، بلکه شما باید برنامه‌ای هم برای نرخ‌هایی که به مشتری می‌دهید داشته باشید تا متناسب با آن بتواند برنامه‌ریزی برای بودجه‌بندی خود را انجام دهید و متناسب با قیمت‌گذاری خودتان هدف‌گذاری خودتان را به پیش ببرید.

 

 

 مهم‌ترین هزینه‌های برای تاسیس سالن زیبایی

1- هزینه اجاره یا خرید مکان سالن زیبایی
2- هزینه خرید دکوراسیون و وسایل تزئینی سالن زیبایی
3- هزینه تجهیزات لازم برای سالن زیبایی
4- هزینه دریافت مجوز
5- هزینه آموزش و حقوق کارکنان
6- هزینه خدمات عمومی آب و برق
7- هزینه خرید تجهیزات جانبی مانند کامپیوتر
8- هزینه تبلیغات و بازاریابی

 

——————————————————————————-
این مقاله در مرکز بیزینس کوچینگ آلفا گردآوری شده است. امیدواریم از خواندن این مطالب لذت برده باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×