برای دریافت دوره ی رایگان الهگان زیبایی (مخصوص سالن های زیبایی) کلیک کنید

نرخ خدمات آرایشگاه زنانه در سال 1400

نرخ خدمات آرایشگاه زنانه در سال 1400
3/5 - (2 امتیاز)

نرخ خدمات آرایشگاه زنانه در سال 1400

خدمات کوتاهی مو در آرایشگاه‌های زنانه طبق تعرفه اتحادیه تا ۸۰ هزار تومان هزینه دارد اما نرخ دریافتی آرایشگاه ها در مناطق جنوب و مرکز شهر تهران بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است و اگر به آرایشگاه های معروف‌تر در خیابان‌های شمال تهران مراجعه کنید این قیمت دو تا سه برابر می‌شود به گونه‌ای که با هزینه‌ای بعضا تا ۴۰۰ هزار تومان برای کوتاهی مو مواجه می‌شوید.

به گزارش ممتاز نیوز، اتحادیه صنف آرایشگران زنان برای هر کدام از خدمات آرایشگری نرخ هایی را تعیین کرده و بازرسان خود را به ویژه در این فصل برای بررسی این موضوع به آرایشگاه ها می فرستد.

 

 نرخ مصوب اتحادیه سالن های زیبایی

بازرس اتحادیه صنف آرایشگران زنان می گوید که این نرخ ها برای سال ۹۹ است و سال ۱۴۰۰ با وجود تورم هیچ تفاوتی نکرده و برخی آرایشگران برای همین نرخ هایشان را افزایش داده اند و نمی توان به آن ها اشکالی گرفت.

همان طور که گفته شد براساس موقعیت جغرافیایی و اندازه سالن های آرایشی قیمت هایی که مربوط به خدمات یکسانی می باشد اما در آرایشگاه های مختلف متفاوت می باشد و بسیاری از سالن های زیبایی قیمت های گزافی را برای خدمات خود از مشتریان دریافت می کنند ، و البته که همه ی خدماتی که در سالن های زیبایی انجام می شود دارای قیمت مصوبی نیستند و در این موضوع آرایشگران به صورت سلیقه ایی عمل می کنند و همچنین کیفیت خدماتی که ارایشگر ها و یا به بیانی سالن های زیبایی مختلف اجام می دهند متفاوت می باشد .

البته از طرفی برخی برای ندادن مالیات و فرار از همین بازرسی ها تابلو نمی زنند و برای همین وزارت بهداشت هم نمی تواند به بهداشت این مراکز رسیدگی کند.

به‌عنوان مثال آرایشگاه‌های زنانه که در روزهای عادی معمولا تا ساعت ١٩ فعالیت می‌کنند، در روزهای پرتقاضا گاهی تا ساعت ٢٢ و حتی ٢٣ نیز مشغول به کارند. البته قیمت‌ها هم مشابه عرف بازار ایران در ایام پرتقاضا، افزایش قابل توجهی را تجربه می‌کند تا آن‌جا که نرخ برخی خدمات تا دو برابر روزهای معمولی نیز می‌رسد. در مناطق مرکزی تهران که برای رنگ مو بدون دکلره در روزهای عادی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزارتومان دریافت می‌شود، در بازار شب عید قیمت‌ها به ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان می‌رسد. درهمین زمان کاشت مژه در شب‌های عید از ۵٠ تا ١٠٠‌هزارتومان به ۱۰۰ تا ۲۰۰ ‌هزارتومان رسیده و تتوی ابرو از ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومان تا سقف ۵۰۰ هزارتومان قیمت خورده است.

 

نوع خدمات نرخ آرایشگاه ها

آرایش کامل عروس                                          از 3 تا 5 میلیون تومان

کوتاهی                                                          از 75 هزار تا 150 هزار تومان

اصلاح ابرو                                                      از 75 هزار تا 150 هزار تومان

براشینگ                                                        از 50 هزار تومان به بالا

شنیون                                                           از 100 هزار تومان به بالا

رنگ مو، مش و های لایت                                 از 150 هزار تومان به بالا

 

 

 

 

شاید این مطلب هم به کارتان بیاید :

مشاور سالن های زیبایی

 

 

 

همان طور که در قبل هم گفته شد با توجه به نوع کیفیتی که آرایشگاه ها و سالن های زیبایی در ارائه خدمات ارائه می کنند هم قیمت ها متفاوت می باشد و هم چنین مواد اولیه که در خدمات استفاده می کنند هم دارای کیفیت های مختلفی می باشد .
طبق گفته شهربانو عابدی – نایب رییس اتحادیه آرایشگران زنانه تهران – قیمت های مصوب اتحادیه باید روی دیوار سالن‌های زیبایی و آرایشگاه ها قرار بگیرد، اما مشکل اینجاست که چه تعداد از سالن های زیبایی این کار را انجام می دهند ؟
به دلیل مسائل و مشکلاتی که در قبل هم گفته شد این عمل تا به حال به طور کامل پیاده سازی نشده است ، مشکلاتی که در این زمینه و قیمت های خدمات سالن های آرایشی و ارایشگاه ها وجود دارد به طور کامل برطرف نشده است.

نایب رییس اتحادیه آرایشگران زنانه تهران قیمت‌های مصوب اتحادیه آرایشگران زنانه تهران را به ایسنا اعلام کردند و گفتند که مشتریان سالن های زیبایی در صورت داشتن هر گونه شکایت از هرکدام از سالن‌های زیبایی و یا آرایشگاه ها می توانند به سایت که مربوط به اتحادیه می باشد با آدرس eazt.ir مراجعه کنند و شکایت خودشان را ثبت کنند و یا با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرند .طبق اعلام قیمت های اتحادیه آرایشگران زنانه تهران نرخ خدمات آرایشی در آرایشگاه‌های ممتاز، درجه یک، درجه دو و درجه سه زنانه به ترتیب می باشد.

 

نرخ خدمات آرایشگاه زنانه در سالن 1400

طبق مصوب اتحادیه آرایشگران قیمت خدمات آرایشی در سالن های زیبایی ممتاز به شرح زیر می باشد :

 

نرخ مصوب آرایش کامل عروس

این قیمت برای آرایشگاه هایی می باشد که از نظر کیفیت خدمات بسیار بالا و ممتاز محسوب می شوند و آرایش هم به صورت معمولی نمی باشد قیمت مصوب :
آرایش کامل عروس = یک میلیون و ۴۹۵ هزار تومان به بالا می باشد که با بررسی گروه های مختلف شبکه های اجتماعی متوجه شدیم  آرایشگران معروف دستمزدی بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان بابت گریم عروس، دریافت می کنند.

 

قیمت مصوب آرایش معمولی

آرایش معمولی شامل گریم ها و آرایش هایی که برای عروس ها انجام می گیرد نمی باشد و نوعی آرایش معمولی و با کیفیت می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×