برای دریافت دوره ی رایگان الهگان زیبایی (مخصوص سالن های زیبایی) کلیک کنید

ویژگی های فروشنده موفق

ویژگی فروشنده موفق

ویژگی های فروشنده موفق

 

ویژگی های فروشنده موفق چیست؟ فروشنده‌ موفق و حرفه ای تأثیر مستقیمی بر گسترش و رونق یک کسب‌و‌کار دارد. یک فروشنده‌ی تأثیرگذار، علاوه بر فروش بیشتر، موجب جلب رضایت مشتریان میشود.  در نهایت باعث به شهرت رسیدن و افزایش اعتبار یک برند می‌شود.

اما شما به عنوان یک فروشنده تازه کار باید بدانید که فروشنده‌ حرفه ای چه ویژگی‌ها و چه خصوصیاتی باید داشته باشد. خصوصیت فروشنده ، تعیین کننده نحوه تعامل فروشنده با مدیر فروش، اعضای تیم فروش و مشتری است .

 

استخدام بهترین کارشناس فروش و سرمایه گذاری کردن بر روی نیروی فروش و انتظار برای افزایش فروش، ریسک بزرگی است. چرا که احتمال سود کردن فراوان و در عین حال ضرر قابل توجه به طور یکسان وجود دارد.

اما قطعا برای انتخاب بهترین گزینه فروش باید فردی را یافت که ذاتا خصوصیات یک فرد موفق و حرفه ای را دارد. ما در این مقاله قصد داریم از ویژگی های فروشنده موفق به شما بگوییم و 10 تا از ویژگی های مهم فروشنده موفق را باهمدیگر بررسی کنیم.

 

 

 

ویژگی فروشنده موفق

 

 

10 ویژگی یک فروشنده موفق که باعث افزایش فروش می شود

 

 

 • فروشنده موفق مسئولیت پذیر و متعهد است

مسئولیت یکی از ویژگی های مهم برای یک فروشنده است،که می توان از جنبه تعهد فروشنده نسبت به مشتری، به آن نگاه کرد و یا به این فکر کرد که فروشنده باید مسئولیت شکست ها و پیروزی ها در فروش را بپذیرد.

 

 در هر دو شرایط یک نیروی فروش خوب به خوبی می داند باید از قدرت روحی خوبی برخوارد باشد که بتواند پیامد های اتفاقات را به راحتی قبول کند و در شرایط لازم برای جبران وضعیت پیش آمده را داشته باشد.

 علاوه بر این، از آنجایی که مشتری مرکز اصلی تمامی کسب و کارهاست، فروشنده باید با تمام وجود سعی در برآورده کردن خواسته های مشتری داشته باشد.

 

 

 

 

 

 • فروشنده موفق فردی هدفمند است

فروشنده ای که هدفی را دنبال می کند، می تواند یک فروشنده خوب محسوب شود. زیرا این ویژگی نشان می‌دهد که فرد روی وظیفه اش تمرکز دارد و می تواند از خود انگیزه بگیرد.

فروشنده هدفمند، تمایل دارد که کارها را سازماندهی و اولویت بندی کند تا دقیقا بداند در راه رسیدن به هدف باید چه کارهایی را در چه زمانی، به درستی انجام دهد.

 

تعادل ویژگی هایی چون پایبند بودن به اهداف و همدلی با مشتری، می تواند شخصیت اصلی یک فروشندهِ ممتاز را بسازد. اگر فروشنده بیش از حد به هدف خود تمرکز کند، نیاز اصلی مشتری به راحتی فراموش می شود.

 

 

 

 

 

 • فروشنده موفق هوش هیجانی بالایی دارد

هوش هیجانی بالا در یک فروشنده، بدین معنی است که فروشنده تمایل زیادی به آشنایی با افراد جدید را نشان دهد و قدرت تشخیص احساسات و نشانه های رفتاری مشتریان را دارد.

افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند روانشناسانی بسیار قوی هستند، برای همین فروشندگان با این خصوصیت به خوبی می دانند که با هر مشتری چگونه باید صحبت کنند.

 

 

 

 

 

 • فروشنده موفق درک بالایی دارد

همراهی فروشنده نباید با حس ترحم نسبت به مشتریان اشتباه گرفته شود. توانایی درک عمیق خواسته ها و نیازهای مشتریان، یک استعداد کمیاب و مهم در فروش است.

 

برای نشان دادن احترام و جلب اعتماد مشتری، فروشنده باید نشان دهد که از مشکلات مشتری درک درستی دارد. فروشنده باید راه حلی برای سود مشتری پیدا کند، نه صرفا به فکر دستیابی به اهداف افزایش فروش سازمان خود باشد.

 

یک کارشناس فروش حرفه ای برای درک درست مشتری در قدم اول باید گوش شنوای خوبی داشته باشد. یعنی به جای وقت گذاشتنِ بیش از حد به توضیحات، برای مشتری، کاری کند تا مشتری در مورد مشکلات و نیازهای خود صحبت کند.

 

 

 

 

 

 • فروشنده موفق چاپلوس نیست

از زمان های قدیم تا به الان فروشندگی به چاپلوسی و چرب زبانی به مشتری شهرت پیدا کرده است. اگر می خواهید فروشنده ای باشید که در کارتان موفق شوید، فقط بایدخودتان باشید و این است رمز موفقیت فروشنده خوب بودن.

 

 فروشندگی یکی از کارهای پر منفعت و پر سود است. با اینکه پافشاری گونه به مشتری بچسبید و سمج باشید، متفاوت است؛ چیزی که به غلط در جامعه به واقعیت می پیوندد.

 یکی از ویژگی های یک فروشنده خوب این است که مشتری را در انتخاب آزاد بگذارد و جنس اش را به او تحمیل نکند.

 

 

ویژگی فروشنده موفق

 

 

 • فروشنده موفق پذیرنده کلام مربی است

پذیرش کلام مدیر به عنوان مربی فروش، از داشتن تجربه با اهمیت تر است.

فروشنده موفق با انرژی کافی و علاقه به سوی یادگیری و پذیرش کلام مربی گام برمی‌دارد. او از هرگونه پیشنهاد استقبال می‌نماید. فروشنده موفق، سریعاً خود را با تغییر تاکتیک‌های مربی خویش منطبق ساخته حتی اگر با تمام روندهای گذشته فروش متفاوت باشد.

 

 

 

 

 

 

 • فروشنده موفق مدیریت زمان را بلد است

  فروشندگان موفق، بر زمان خود مدیریت مناسبی دارند و به درستی تمامی امور کاری خود را مدیریت می کنند. یک فروشنده موفق به خوبی میداند که اهمیت دادن به زمان خود، باعث اهمیت دادن به زمان مشتری نیز می باشد.

 

 

 

 

 

 

 • فروشنده موفق فردی با اعتماد به نفس است

  یکی از خصوصیات فروشندگان صبر و ایستادگی در مقابل ناملایمات است؛ زیرا فروشنده باید به شنیدن کلمه “نه” عادت نماید.  پس باید اعتمادبه‌نفس و ایستادگی بالایی از خود نشان دهد؛ زیرا فروشنده باید به شنیدن کلمه “نه” عادت نماید. پس باید اعتماد به ‌نفس و ایستادگی بالایی از خود نشان دهد.

 

 

 

 

 

 

 • فروشنده موفق همیشه اشتیاق دارد

فروشنده درجه یک، از کار خود لذت می‌برد. مهم‌ترین مسئله این است که فروشنده حرفه‌ای موفق باید اشتیاق و تعصب کافی در خصوص کالا یا خدمات خویش، داشته باشد.  اشتیاق فروشنده باید به مشتری منتقل‌شده و انگیزه خرید را تقویت ‌نماید.

 

 

 

 

 

 • مهم ترین ویژگی فروشنده موفق وجدان است

نتایج تحقیقات انجمن روانشناسی آمریکا در سال 1993 نشان می‌دهد که اغلب فروشندگان موفق باوجدان هستند.  افرادی که به کار خود افتخار و به آن عشق می‌ورزند، منظم بوده و از کارایی بالایی برخوردارند، دارای این ویژگی رفتاری هستند. وجدان کاری به معنای ادامه انجام کار بدون فرصت دادن به دخالت حاشیه‌ها است.  اگر فردی مرتب یا کارآمد نیست، قطعاً قادر به آموختن آن هم نیست.

 

فروشنده حرفه‌ای موفق با وجدان کاری که از خود نشان می‌دهد حتما نظر کارفرما و مشتریان به خود جلب خواهد نمود و این تضمین کننده تثبیت وی در تیم فروش و افزایش درآمد وی خواهد شد.

 

 

 

———————————————————————–
این مقاله در مرکز بیزینس کوچینگ آلفا گردآوری شد است. امیدواریم از خواندن این مطالب لذت برده باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×